Rok 2010

V roce 2010 se mistrovských soutěží zúčastnilo dvanáct plavců.

V roce 2010 získal v žákovské kategorii Dominik Špaček vůbec nejvíc medailí v historii blanenského oddílu z Mistrovství ČR žactva. Z Letního a Zimního mistrovství České republiky přivezl deset medailí, z toho pět zlatých. Na Velké ceně Trutnova navíc překonal český rekord dvanáctiletého žactva v disciplíně 50m prsa a časem 35,17 se zapsal do tabulek českého plavání.

 

 

Deset let v oddílu

Deset let aktivního sportovního působení v našem oddílu si s koncem roku 2010 připsali plavci Jan Vencel Michael Kopřiva, kteří pokračují i vroce 2011. Honza je v současné době držitelem většiny oddílových rekordů, účastní se Českého poháru a Mistrovství ČR. Michael výborně Honzovi sekunduje v kraulovém sprintu a plave všechny okresní soutěže. Desetileté výročí také oslavil spolehlivý (doufejme, že i nadále) sparing partner nejstarších plavců Jan Kyzlink.

Budiž jejich dlouholetá výdrž příkladem pro ostatní mladší členy oddílu.

                             

 

V roce 2010 ukončila aktivní závodní činnost úspěšná plavkyně Kateřina Kopřivová, která má za sebou devět sezón. Na tréninku ji však ještě uvidíme. Třeba se jí chuť závodit zase vrátí.

Dosažené úspěchy:

- desetkrát reprezentovala oddíl na Pohárech a Mistrovství ČR, kde získala 3 medaile

- v kategorii dorostu obsadila na Mistrovství ČR 8. místo

- vybojovala šest pohárů z Memoriálu Jaroslava Starého, Starostky města Blanska, Hustopečského džbánku a Velké ceny Hodonína

- zúčastnila se Českého poháru v plavání v Praze a Ostravě, mezinárodních závodů dospělých Axis Cupu v Jihlavě a na Slovensku Velké ceny Nových Zámků 

- do roku 2008 držela většinu oddílových rekordů 

 

Ze současného oddílu je třeba pochválit všechny plavce, kteří se snaží, spolupracují s trenérem a plní plavecké úkoly na jedničku bez ohledu na to, jaké příčky ve výsledkových listinách zaujímají. I tito patří do rubriky Nejlepší plavci. Všichni dohromady totiž vytvářejí tu správnou partu a prostředí, ve kterém se mnohem lépe pracuje jak plavcům, tak i trenérům.

undefined

 

 

© 2008 Plavecký oddíl asociace sportovních klubů Blansko

Vytvořeno službou Webnode