O víkendu pokračovaly letní šampionáty plavců s celorepublikovou účastí

15.06.2014 22:20

V Chomutově se na dvoudenním republikovém šampionátu dvanáctiletého žactva představilo mezi necelou dvoustovkou plavců z pětašedesáti klubů České republiky i pět blanenských plavců. Družstvo ve složení Barbora Sedláková, Kateřina Demová, Michal Špaček, Radim Švarc a Milan Musil přivezl do Chomutova trenér Radek Sedlák. V každé disciplíně se postavilo na start čtyřiadvacet nejlepších plavců ČR a mezi nimi se objevili Blanenští celkem devatenáctkrát. Nejlepšího výsledku dosáhl Radim Švarc, který v disciplíně sto metrů motýlek dohmátl ve výborném čase na osmém místě. Milanovi Musilovi se nejvíce povedla dvoustovka prsa, ve které doplaval s osobním rekordem devátý.

Souběžně s Chomutovem probíhalo Mistrovství ČR staršího žactva na padesátimetrovém bazénu v  Pardubicích. Zde měl blanenský oddíl dvě želízka v ohni. Viktorie Grmelová se představila ve čtyřech startech a Daniel Šenk se kvalifikoval na dvě prsové disciplíny. Do první desítky výsledkové listiny se vešel výkon Viktorie Grmelové na dvoustovce motýlek. Do cíle nejnáročnější tratě doplavala devátá.

Přestože na medaile blanenští tentokrát nedosáhli, řada kvalitních osobních rekordů, umístění v první desítce a velký počet přijatých startů svědčí o dobré přípravě blanenských plavců na letošní letní republikové soutěže.

Věra Vencelová

 

 

© 2008 Plavecký oddíl asociace sportovních klubů Blansko

Vytvořeno službou Webnode