Nabitý plavecký víkend

18.03.2018 19:03

Tento víkend měli plavci blanenského oddílu obzvlášť nabitý program. Reprezentovali město Blansko hned na třech plaveckých podnicích. Největší sestava bojovala o medaile a poháry ve zbrusu nové pětadvacítce v Hodoníně. Soupeře z osmi klubů Jihomoravského kraje obrali o čtyřiadvacet medailí a tři poháry z hlavního závodu. V kategorii staršího žactva si odnesla pohár za dvoustovku polohově Anna Kučerová, v kategorii mladšího žactva se radoval z poháru Jan Reka a třetí držitelkou trofeje se stala teprve devítiletá Stella Hanzlíčková. V ostatních disciplínách si ty nejcennější medaile pověsili na krk Václav Drábek, Tomáš Reka, Jan Reka, Jáchym Jirků, Stella Hanzlíčková, Anna Šťávová a Anna Kučerová.

Dvoudenní GRAND PRIX města Bruntálu v plaveckém pětiboji, kterou letos navštívili plavci ze třiceti českých a polských oddílů, ovládli blanenští Veronika Zamazalová a Jan Vencel. Oba si odnesli ceny za nejlepší bodový zisk z pěti disciplín (100 motýlek, 100 znak, 100 prsa, 100 kraul a 100 polohový závod). Vencel navíc zaplaval na stovce prsa nejhodnotnější výkon mítinku a stal se tak držitelem nového českého rekordu na této trati v kategorii masters.

A konečně družstvo nadějných blanenských dorostenců ve složení Barbora Sedláková, Kateřina Demová, Klára Koňaříková, Štěpán Pokorný, Milan Kučera, Radim Švarc a Milan Musil se pokoušelo zaplavat kvalifikační časy na letní mistrovský šampionát na prestižní akci, kterou byl sedmačtyřicátý ročník mezinárodní Velké ceny Olomouce. V hanácké metropoli se na startovních blocích padesátimetrového bazénu představili v jednotné kategorii čeští, slovenští a polští plavci z rekordních čtyřiapadesáti klubů. Do první desítky nabité výsledkové listiny se podařilo probojoval současnému nejlepšímu blanenskému plavci a čerstvému dorostenci Milanu Kučerovi. V disciplíně dvě stě metrů motýlek dohmátl na vynikajícím sedmém místě.

Věra Vencelová

 

 

© 2008 Plavecký oddíl asociace sportovních klubů Blansko

Vytvořeno službou Webnode