Kučera reprezentoval s juniorským výběrem Českou republiku

08.05.2018 10:42

První květnový víkend absolvovali blanenští plavci hned několik zajímavých akcí. Tou největší bylo mezinárodní čtyř utkání juniorské reprezentace. Místem pravidelného plaveckého střetnutí nejlepších juniorů ze čtyř zemí (Polsko, Maďarsko, Slovensko a Česko) se letos stala Česká republika, konkrétně padesátimetrový bazén v Plzni Na Slovanech. Do českého reprezentačního výběru čtyřiadvaceti juniorů a juniorek byla nominována také současná blanenská jednička Milan Kučera, a to díky svým vynikajícím výsledkům v motýlkových disciplínách. Přestože na všech třech tratích (50M, 100M a 200M) zaplaval osobní rekordy, na maďarské a polské plavce to nestačilo. Na stovce a dvoustovce motýlek vybojoval pro české barvy sedmé místo. Bronzovou medaili si přivezl ze štafety na 4 x 100 m kraul, a přispěl tak k celkovému třetímu místu českého juniorského výběru. Stříbrné bylo Polsko a vítězství si odnesli maďarští plavci. Brambora patřila Slovensku. Pro blanenské plavání je to další výrazný úspěch na mezinárodním poli. Od existence této vrcholné soutěže je Milan Kučera prvním plavcem, za jehož sportovní přípravou stojí blanenský oddíl. V nedávné minulosti se mezinárodního čtyř utkání účastnil v prsových disciplínách také blanenský odchovanec Dominik Špaček, ten však v té době již reprezentoval Kometu Brno.

Plavecký stadion za Lužánkami přivítal na pět set plavců z Maďarska, Polska, Ruska, Slovenska a Česka z řad mladšího a staršího žactva na další velké plavecké akci. Tou byl čtyřiačtyřicátý ročník Májového Brna. Tyto prestižní mezinárodní závody jsou jedním z prvních odrazových můstků pro budoucí plavecké hvězdy, nejen českého plavání, ale i evropského a světového. Právě na předcházejících ročnících Májového Brna bojovali o své první medaile velikáni českého a světového plavání. Za zmínku stojí jedno jméno, a tím je několikanásobná olympijská vítězka a dnešní plavecká hvězda Katinka Hosszú z Maďarska, která se brněnských závodů jako žákyně zúčastnila několikrát. V tak silné konkurenci plavci z blanenského třináctičlenného družstva na medaile nedosáhli. Zaplavali však řadu osobních rekordů, a především nasáli atmosféru velkých závodů, které by je mohly motivovat k další plavecké přípravě. Nejlepším výsledkem Blanenských bylo dvanácté místo mladšího žáka Jana Reky na padesátce motýlek a dvoustovce kraul.

A do třetice se plavci ze třiadvaceti klubů kategorie dorostu a dospělých pokoušeli v dlouhém bazénu v Brně za Lužánkami zaplavat kvalitní časy potřebné ke kvalifikaci na nejvyšší českou soutěž, kterou je Letní mistrovství ČR open v Praze. Medailové posty z Krajského přeboru dorostu a dospělých vybojovali z blanenské desetičlenné výpravy Jan Vencel (třikrát první místo), Veronika Zamazalová (dvakrát první, jedno třetí místo), Michal Vencel (jedno první a druhé místo) a Kateřina Demová (třetí místo). 

Věra Vencelová

 

 

 

© 2008 Plavecký oddíl asociace sportovních klubů Blansko

Vytvořeno službou Webnode