Blanenským plavcům odstartovala nabitá závodní sezóna

16.03.2015 10:51

Blanenští plavci byli o tomto víkendu k vidění hned na dvou akcích. V sobotu se v Hodoníně konal 30. ročník Velké ceny Hodonína a v Hradci Králové odstartoval úvodním kolem dvoudenní Český pohár v plavání.

V Hodoníně mělo sedmadvacetičlenné blanenské družstvo za soupeře plavce z deseti moravských i českých oddílů v kategoriích od sedmi do šestnácti let. Domů přivezla tato sestava celkem třicet medailí z toho devět zlatých. O ty se zasloužili Anna Kučerová, Viktorie Grmelová, Jakub Bartošík, Milan Kučera, Štěpán Pokorný, Milan Musil a Pavel Odehnal. Dva poháry z hlavního závodu, kterým byla stovka a dvoustovka polohově, vybojovali talentovaní sourozenci Kučerovi.  Anička zvítězila v kategorii desetiletých a Milan ovládl kategorii dvanáctiletých.

Na východ Čech do Hradce Králové přijela velmi kvalitní konkurence nejen z padesáti českých a moravských oddílů, mezi nimiž byla řada českých reprezentantů, ale především ze zahraničí, a to Polska, Egypta, Slovenska, Maďarska, Španělska a Rakouska. Na nejvyšší českou soutěž v kategorii open vyslal blanenský oddíl pětičlenné družstvo ve složení Veronika Zamazalová, Petra Pokorná, Hana Kopřivová, Michal Vencel a Jan Vencel. Silná konkurence moc nadějí na medaile nedávala. Několik osobních rekordů sice padlo, ale hlavní favorité na vyšší umístění ve výsledkové listině Veronika Zamazalová a Jan Vencel se ve svých disciplínách k osobním rekordům nepřiblížili. Plavci jsou na začátku sezóny v zátěžové přípravné fázi, kdy osobáky většinou moc nepadají. Jediný slušný výsledek, o kterém je možné se zmínit, zaplaval Jan Vencel na dvoustovce motýlek, kde dohmátl za pěti zahraničními a dvěma českými plavci na osmém místě. V Hradci Králové se také představil blanenský rodák a odchovanec oddílu ASK Blansko Dominik Špaček. Jako juniorský reprezentant je na medaile z Českého poháru již zvyklý, takže se tak trochu nějaká očekávala. Ve své nejúspěšnější disciplíně dvoustovce prsa opět nezklamal a doplaval si v solidním čase za reprezentantem z Egypta a Polska pro bronzovou medaili. 

Věra Vencelová

 

© 2008 Plavecký oddíl asociace sportovních klubů Blansko

Vytvořeno službou Webnode