Blanenští plavci závodili v Polsku

04.07.2017 15:12

Dne 24. 6. 2017 se šestnáct blanenských plavců zúčastnilo v partnerském městě Legnica v Polsku závodů „O pohár partnerských měst - Korona Legnicy 2017.“ Na mítinku se představilo sto dvanáct plavců z Ukrajiny, České republiky a Polska. Tento závod byl pro plavce mimořádně náročný, neboť každý musel ukázat svou všestrannost a vytrvalost a zaplavat všechny disciplíny programu, kterými byly sto, dvě stě a čtyři sta polohový závod. Vítězové těchto tří tratí si pak mohli zkompletovat jednu velkou netradiční medaili. Kompletní medaili vybojovali z Blanenských Jan Reka (třikrát zlato), Klára Koňaříková (jedenkrát stříbro a dvakrát bronz) a Štěpán Pokorný (třikrát bronz). Večer po závodech připravil sportovní klub Delfinek Legnica pro zúčastněné zahraniční kluby přátelské setkání na bowlingu. V příští plavecké sezóně se blanenští plavci chystají oplatit polským pořadatelům zajímavý sportovní zážitek a pozvat Delfinek Legnica na závody do Blanska.